CEMRE FM 98.0 | GÖNÜLLERE DÜŞEN CEMREYİZ
CEMRE FM CANLI YAYIN
Şuan CEMRE FM'deDinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Kullarım beni sana soracak olurlarsa, muhakkak ki ben (onlara) pek yakınım." (Bakara - 186)

Hadis-i Şerif

"Kul tevâzu edince, Allah Tealâ onu yedi kat göklere kadar yükseltir."

[Feyzü'l-Kadîr] []

ANKET
 RADYOMUZUN YENİ YAYIN DÖNEMİNİ NASIL BULDUNUZ? 
 MÜKEMMEL
 ÇOK İYİ
 İYİ
 NORMAL
 DAHA İYİ OLABİLİRDİ
 KÖTÜ
Diğer Anketler
Mardin Hava Durumu
MARDIN
KUTLU DOĞUM VE KÜRD KADINI

Sünnetullah’ın gereği odur ki, eğer bir coğrafya  zulüm ve baskı altındaysa, eğer bir toplum uzun zamandan beri haksızlığa maruz kalmışsa, o bölgenin insanı yatışmayan bir yürek taşıyor demektir, o bölgenin insanı artık ayakta demektir.

şahid olduğunuz üzere son yıllarda mazlum coğrafyanın erkekleriyle birlikte bütün kadınları da meydanlara inmiş durumdadır. Siyasi eylemler sebebiyle olsun, birtakım sosyal etkinliklerden dolayı olsun veya Nevruz sebebiyle olsun Kürd kadını hep dışarıdadır.

Kürd Kadınının bu şekilde meydanlara inmesiyle siyasi bilinç elde ettiği, zulme karşı sesini yükselttiği, hakkını elde etmenin mücadelesini verdiği telkin edildi kendisine ve öyle inandırıldı

Bunun yanında kaybettiklerinin, hatta kazanıyorum zannettiği halde asla kazanamadıklarının muhasebesini yapma imkanı düne kadar yok sayılırdı. Fakat şimdi artık bu imkan var.

Nevruz meydanlarını dolduran Kürd kadını, buralarda neyi kazanıp neyi kaybettiğini Kutlu Doğum meydanlarıyla kıyaslamak suretiyle çok net bir şekilde görecektir ve görmeye başlamıştır.

Evet, bugünden itibaren Nisan ayı boyunca Müslüman Kürd kadını Kutlu Doğum etkinlikleri için ayakta olacaktır, meydanlara inecektir.

Beş altı yıldan bu yana Peygamber Sevdalıları olarak meydanları dolduran bayanlara, bundan sonra Nevruz kutlayan kadınlar da akın akın gelip katılacaktır, buna herkes şahid olacaktır inşallah.

Daha önce bulunduğu yerin yanlış bir yer olduğunu anlayacak, fıtratına aykırı bir noktada durduğunun  idrakine erecektir Kürd kadını.

Erkeklerle karman çorman bir arada bulunmanın Kürdün örfünde, adetinde ve Kitabında asla yerinin olmadığını Kutlu Doğum sebebiyle sorgulayacaktır Kürd Kadını.

Yabancı bir erkekle el ele tutuşup halay çekmenin Kürd kadınının ne Kitabında, ne geleneğinde yerinin olmadığını Kutlu Doğum’la hatırlayacak ve bulunduğu yeri derhal terk edecektir Kürd Kadını.

Yakılan Ateşlerin, Güneşlerin, Zerdüştlerin asla kendisine rehber olamayacağını, kıble olamayacağını, kıblesinin ebediyen Kabe olduğunu Kutlu Doğum’la birlikte irkilerek hatırlayacaktır Kürd Kadını.

Yürekleri gibi bembeyaz  başörtüleriyle, Kutlu Doğum meydanlarından başka hiçbir yere yakışmayacaklarını en kısa zamanda anlayacak ve bir daha ayrılmamak üzere saşardaki yerini alacaktır Kürd kadını.

Dünya emperyalizminin ve Kemalizmin yıllar yılı uğraşıp da bir türlü başaramadığı  Kürd kadınını bozup dejenere etme  işini, birilerinin Nevruz meydanlarında bir çırpıda yapıverdiğini anlayacak ve Kutlu Doğum’la birlikte derhal uyanıverecek, bu tuzaklardan kurtulacaktır Kürd  Kadını.

Yoksa ben yanılıyor muyum?

Nevruz meydanlarını dolduran ve aynı paraleldeki siyasi etkinliklerde hep ön planda yer alan bembeyaz başörtülü on binlerce Kürd kadınının geleceği hakkında yanlış tahminlerde mi bulunuyorum?

“Onların hepsi de zamanla değişecek, örtülerinden sıyrılacak, örf ve adetlerini terk edecek ve her biri Emine Ayna’ya, Aysel Tuğluk’a  benzeyecek, hepsi de Marksist olacak” mı diyorsunuz?

Veya, mevcud çelişkinin bu şekilde sürüp gideceğini mi iddia ediyorsunuz? Başı çeken bir avuç Marksist ateistle, onların peşinden giden ve hayat tarzları hiç de onlara benzemeyen kitlelerin bundan sonra da bu şekilde uyum içinde devam edeceğini mi söylüyorsunuz?

Diğer taraftan ‹slam için meydanları dolduran on binlerce Kürd kadını orta yerde ola ola, hiçbir değişikliğin olmayacağını, herkesin kendi yolunda gideceğini düşünenler yanıldıklarını çok kısa zamanda göreceklerdir.

Kürd kadını coşkun bir nehir gibi ‹slam denizine akıp gelecektir.  Bu topraklar, Allah’ın izniyle tarihinde hiç görmediği muhteşem sahnelere şahid olacaktır.

Erkeğiyle birlikte, hatta onları katlayan bir kemiyet ve keyfiyetle Kürd kadını ‘‹slam’ diyecek, başka bir şey demeyecektir.

Kısacası, Kürd Kadını Kutlu Doğum’la birlikte kutlu bir şekilde yeniden doğacak, muhteşem bir dirilişin destanını yazacaktır.

Allah’ın izniyle Müslüman Kürd kadınının bu coğrafyanın tamamına kendi rengini vurduğuna herkes şahidlik edecektir..

Mehmet GÖKTAŞ - Doğruhabergazetesi


35578 kere okundu.
Diğer Makaleler